Telefon: 05308299319

Fotogranemetri

FOTOKOPTER | Fotogranemetri

Fotogranemetri

Gün geçmiyor ki İnsansız Hava Aracı (İHA’nın yenilikçi bir iş modelinin öznesi ya da paydaşı olmadığını duymayalım ya da okumayalım… Elbette İHA (ile hava) fotogrametrisi, İHA (ile havadan) ölçme, İHA (ile) uzaktan algılama geomatik (harita, kadastro, jeodezi ve fotogrametri) uygulamalarının bir parçası haline geldiği artık kanıksanmış durumdadır.

Görüntü (fotoğraf, video, multi/hiper-spektral algılama) alımına kolaylık sağlayan İHA, savunma, askeri, sınır güvenliği, acil durum, afet, izleme vd. uygulamaların ötesinde emlak, haritacılık, planlama, ölçme, tarım, maden, heyelan, orman vd. alanlardaki faaliyetlerde de doğrudan ya da ikincil veri kaynağı olarak yaygın kullanım alanı kazanmıştır. 

 

Fotokopter Ortofoto tanıtım videosu için burayı tıklayınız

 

BİZİM TAKIM

  • LEVENT OKTAY
  • UYGAR KUZUOĞLU
  • SAYGIN AKINCI

LEVENT OKTAY (PİLOT - KAMERA -PRODÜKSİYON)

7 Temmuz 1973 yılında İzmir’de doğdum. Bilgisayar ve programcılık üzerine aldığım eğitimimin yanı sıra 2005 yılından itibaren radyo kumandalı model uçak ve helikopterle hobimi geliştirdim. Lisanslı pilotluğum sayesinde çeşitli ödüllerle dereceler aldım. Fotoğrafçılık ve video çekimleri konusunda kendimi geliştirdim. Model helikopteri daha yetenekli kameralarla entegre hale getirerek havadan video çekimleri konusunda yenilikler sağladım. Multikopterlerin gelişmesiyle 2007 yılında FOTOKOPTER firmasını kurarak, profesyonel havadan fotoğraf ve video prodüksiyon işini yapmaya başladım. Fotokopter firmasında model helikopter pilotluğu, Post prodüksiyon ve AR-GE kısmında görev yapmaktayım. Drone yarışlarında profesyonel sporcu olarak hala kendimi geliştirmekte ve öğrenmenin yaşı olmadığına inanıyorum.

UYGAR KUZUOĞLU

19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği

SAYGIN AKINCI (FOTOĞRAF SANATÇISI)

Tuhaf şeyler yapardım küçükken; tiyatroda ışık tutulmayanları izlerdim, iki spiker sunuyorsa programı, konuşmayana bakardım, kimin gizlemeye çalıştığı bir ayıbı olsa ilk onu görürdüm falan. Bunlar elime fotoğraf makinası alıncaya kadar hiç bir işe yaramayan acayip şeylerdi. Kimseye aktaramasam da ben hep çekiyormuşum aslında o fotoğrafları gözümle. Sabitleyip başkalarına da gösterebildiğimde bana uygun ifade aktarımının bu olduğunu artık biliyordum. En klişe anlatımıyla “Bir fotoğraf makinası aldım hayatım değişti”.
İletişime Geçin