Telefon: 05308299319

Haritalama

FOTOKOPTER | ENDÜSTRİYEL DRONE ÇEKİMLERİ

ENDÜSTRİYEL DRONE ÇEKİMLERİ

Fotokopter yakın fotogrametri tekniği ile yüksek çözünürlüklü coğrafi veri setleri üretir. İnşaat, enerji, tarım ve madencilik gibi araziye dayalı sektörlerde kullanılan bu veri setleri ile karar-destek mekanizmasına altlık sağlayarak, yatırımların doğru modellerle daha etkin kurgulanmasını sağlar.

Fotokopter Otrofoto tanıtım videosu için burayı tıklayınız.

 

Tüm projelerde, kendi ürettiğimiz Drone'lar ile otonom uçuş yapılarak en hızlı ve doğru sonuçlar elde edilir.

*Elde edilen verilerden ortofoto, noktabulutu ve DEM gibi sayısal veriler elde edilir.

*Ortofoto çözünürlüğü 1 cm/pixel 'e kadar arttırabilir.

*Arazi sayısallaştırılmasından sonra istenilen bir gündeki güneş ışığının açısı görebilirsiniz.

*Sahanın eğimleri ve su akışı otomatik hesaplanır ve yağmur sonrası suyun biriken yerleri görülür.

*Su taşkınları simulasyonu yapılarak riskli bölgeler tespit edilir. *Eğim analizleri yapılabilir. Koyu yerler dik bölgeler, açık yerler düz bölgelerdir.

*Dronelarımıza taktığımız MULTISPEKTRAL ve Termal kameralar sayesinde proje alanındaki ağaçların türlerine göre sayımı yapılır ve sınıflandırılır.

*Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile işbirliğimiz sayesinde verdiğimiz bilgileri analiz ederek projedeki toplam ağaç sayısını ve türlerini belirleriz.

*Proje alanındaki tüm ağaçların sayısını, türünü ve koordinatlarını sayısal olarak görebilirsiniz.

*Ağaçlandırma projesi ise doğru tür ağacın ekilmesi planlanır.

*Animasyonlar yapılarak projenin bitmiş hali görüntülenir.

*Ek olarak inşaat sektöründe Noktabulutu sayesinde projelerinizin bitmiş veya inşaat halindeki görünümünü sayısallaştırabiliriz.

*İSG sektöründe tüm işlemlerde drone ile daha detaylı veriler elde edilir.

BİZİM TAKIM

  • LEVENT OKTAY
  • UYGAR KUZUOĞLU
  • SAYGIN AKINCI

LEVENT OKTAY (PİLOT - KAMERA -PRODÜKSİYON)

7 Temmuz 1973 yılında İzmir’de doğdum. Bilgisayar ve programcılık üzerine aldığım eğitimimin yanı sıra 2005 yılından itibaren radyo kumandalı model uçak ve helikopterle hobimi geliştirdim. Lisanslı pilotluğum sayesinde çeşitli ödüllerle dereceler aldım. Fotoğrafçılık ve video çekimleri konusunda kendimi geliştirdim. Model helikopteri daha yetenekli kameralarla entegre hale getirerek havadan video çekimleri konusunda yenilikler sağladım. Multikopterlerin gelişmesiyle 2007 yılında FOTOKOPTER firmasını kurarak, profesyonel havadan fotoğraf ve video prodüksiyon işini yapmaya başladım. Fotokopter firmasında model helikopter pilotluğu, Post prodüksiyon ve AR-GE kısmında görev yapmaktayım. Drone yarışlarında profesyonel sporcu olarak hala kendimi geliştirmekte ve öğrenmenin yaşı olmadığına inanıyorum.

UYGAR KUZUOĞLU

19 Mayıs Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği

SAYGIN AKINCI (FOTOĞRAF SANATÇISI)

Tuhaf şeyler yapardım küçükken; tiyatroda ışık tutulmayanları izlerdim, iki spiker sunuyorsa programı, konuşmayana bakardım, kimin gizlemeye çalıştığı bir ayıbı olsa ilk onu görürdüm falan. Bunlar elime fotoğraf makinası alıncaya kadar hiç bir işe yaramayan acayip şeylerdi. Kimseye aktaramasam da ben hep çekiyormuşum aslında o fotoğrafları gözümle. Sabitleyip başkalarına da gösterebildiğimde bana uygun ifade aktarımının bu olduğunu artık biliyordum. En klişe anlatımıyla “Bir fotoğraf makinası aldım hayatım değişti”.
İletişime Geçin