Telefon: 0533776700705308299319

Kurumsal

FOTOKOPTER | HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Havadan & Yerden fotoğraf ve video çekimleri, ayrıca çekimlerin kurgulanması aşamalarında güvenilir ve tescilli bir firma olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.

Fotokopter Prodüksiyon olarak 2007 yılından beri faaliyet göstermekteyiz.

Hedeflerinizi hayal gücümüzle bir araya getirerek sunduğumuz işlerimizde sizlerin memnuniyetini gözlerinizde görmek Fotokopter' in tüm etik anlayışının temel taşını oluşturmaktadır.

Kimi zaman büyük organizasyonlarınızın ( konserler, bayi toplantıları, parti yürüyüşleri,açılışlar, koşu akademileri vb. ), kimi zaman ise kişisel işlerinizin ( evlenme teklifi, doğum günü vb ) tüm oluşumunda teknik ekipman ve profesyonel kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz.

Fotokopter Prodüksiyon olarak Yerden ve Havadan video/fotoğraf çekimleri,seslendirme ve kurgulamada çalıştığımız her aşamada sizlere hizmet vermekten hep gurur duyduk.

Fotokopter yakın fotogrametri tekniği ile yüksek çözünürlüklü coğrafi veri setleri üretir. İnşaat, enerji, tarım ve madencilik gibi araziye dayalı sektörlerde kullanılan bu veri setleri ile karar-destek mekanizmasına altlık sağlayarak, yatırımların doğru modellerle daha etkin kurgulanmasını sağlar.

FOTOKOPTER | VİZYONUMUZ

VİZYONUMUZ

Firmamız; yenilikçi yaklaşımlarla ve yeni teknolojilerin olanaklarını kullanarak, müşterilerimiz için yeni değerler yaratma misyonumuzu simgeler.

Firmamız gücünü, başarılarını kanıtlamış, deneyimli pilot ve kamera operatörlerinden, test edilmiş ve dünyanın en ileri tekniklerini kullanan cihazlarından ve çalışma ilkelerinden almaktadır. 

FOTOKOPTER | MİSYONUMUZ

MİSYONUMUZ

Firmamız; yenilikçi yaklaşımlarla ve yeni teknolojilerin olanaklarını kullanarak, müşterilerimiz için yeni değerler yaratma misyonumuzu simgeler.

Firmamız gücünü, başarılarını kanıtlamış, deneyimli pilot ve kamera operatörlerinden, test edilmiş ve dünyanın en ileri tekniklerini kullanan cihazlarından ve çalışma ilkelerinden almaktadır.

Gerek müşterileriyle gerekse ekibiyle doğruluk, açıklık ve güven ilişkisi kurma ilkelerini benimseyen firmamız, profesyonelliğinden ve inandığı etik standartlarından hiçbir zaman ödün vermemektedir.

Müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını önceden görerek bu ihtiyaçları karşılayabilecek yeni ürün ve hizmetler için sürekli çalışan ve öğrenen firmamız, organizasyon yapısı içinde ekip çalışmasına büyük önem vermekte, bir yanda bireysel yaratıcılığı desteklerken, diğer yandan da çalışmaların kalite güvencesi olan ekip çalışmasını, özenle yürütmektedir.

BİZİM TAKIM

  • LEVENT OKTAY
  • YENER BOZKURT
  • SAYGIN AKINCI

LEVENT OKTAY (PİLOT - KAMERA -PRODÜKSİYON)

7 Temmuz 1973 yılında İzmir’de doğdum. Bilgisayar ve programcılık üzerine aldığım eğitimimin yanı sıra 2005 yılından itibaren radyo kumandalı model uçak ve helikopterle hobimi geliştirdim. Lisanslı pilotluğum sayesinde çeşitli ödüllerle dereceler aldım. Fotoğrafçılık ve video çekimleri konusunda kendimi geliştirdim. Model helikopteri daha yetenekli kameralarla entegre hale getirerek havadan video çekimleri konusunda yenilikler sağladım. Multikopterlerin gelişmesiyle 2007 yılında FOTOKOPTER firmasını kurarak, profesyonel havadan fotoğraf ve video prodüksiyon işini yapmaya başladım. Fotokopter firmasında model helikopter pilotluğu, Post prodüksiyon ve AR-GE kısmında görev yapmaktayım. Drone yarışlarında profesyonel sporcu olarak hala kendimi geliştirmekte ve öğrenmenin yaşı olmadığına inanıyorum.

YENER BOZKURT (PİLOT - KAMERA -PRODÜKSİYON)

Üzerimize akıncılar gibi gelen Anadolu Llisesi sınavlarını saymazsak sokakta oynayarak, kafamı gözümü yararak ve hayaller kurarak mutlu bir çocukluk geçirdim. Ancak adına üniversite sınavı denen ikinci taarruzu savuşturamayarak hiç istemediğim bir bölüme kaydoldum (çoğumuzun başına gelen hikâye) neyse ki ilk senenin sonunda çimento ve paftaların arasında kaybolmadan inşaat mühendisliği bölümünün bana göre olmadığını anladım ve ver elini Eskişehir dedim. Radyo televizyon bölümü, Eskişehir’in özgür ortamı elimdeki fotoğraf makinesiyle birleşince ayaklarım yerden kesildi. Etrafımdakiler ne oluyoruz demeye kalmadan art arda deklanşöre basıyordum, ne görüyorsam büyük bir iştahla fotoğraflıyordum. O dönemde arkamdan kovalayan “kızgın modelleri” atlatmak için deklanşöre bastığım hızda kaçmayı da öğrenmem gerekti. Hızlı çek hemen kaç: Bu şekilde devam etseydim herhalde Eskişehir cemiyet hayatının en başarılı paparazzisi olacaktım. Neyseki TRT’deki stajyer ilanı beni profesyonel dünyayla, hem de birçok ustayla buluşturdu. Bir senelik stajın ardından onlar benim gibi hevesli bir genç mezundan memnun kalınca birkaç yıl daha onlar için serbest projelerde çalıştım. Eşimin işi nedeniyle her şeyi ve Ankara’nın puslu grisini geride bırakıp rengarenk İzmir’e gelince bu defa istediğim işi burada yapmaya karar verdim. Şimdi elimde fotoğraf makinesi, bir insanın ancak dokuz yaşındayken olabileceği kadar mutluyum.

SAYGIN AKINCI (FOTOĞRAF SANATÇISI)

Tuhaf şeyler yapardım küçükken; tiyatroda ışık tutulmayanları izlerdim, iki spiker sunuyorsa programı, konuşmayana bakardım, kimin gizlemeye çalıştığı bir ayıbı olsa ilk onu görürdüm falan. Bunlar elime fotoğraf makinası alıncaya kadar hiç bir işe yaramayan acayip şeylerdi. Kimseye aktaramasam da ben hep çekiyormuşum aslında o fotoğrafları gözümle. Sabitleyip başkalarına da gösterebildiğimde bana uygun ifade aktarımının bu olduğunu artık biliyordum. En klişe anlatımıyla “Bir fotoğraf makinası aldım hayatım değişti”.
İletişime Geçin